Krav Maga Global a práce s dětmi

V organizaci Krav Maga Global jsou dětské kurzy zaměřené na fyzickou i mentální přípravu a rozvoj pohybových dovedností obecně.

Nejúčinnější sebeobrana pro děti a mládež

Na trénincích vedených zkušeným lektorem naučíme vaše dítě řešit rizikové situace, pomůžeme mu zvýšit sebevědomí, zlepšit komunikační dovednosti a zlepšit fyzickou kondici. Naučí se řešit problémy se svými vrstevníky (např.: problém šikany), ale i vážnější typy ohrožení ze strany dospělých.

Sebeobrana dětí je vedená zcela jinak, než trénink dospělých. Krav maga pro děti je speciálně navržený program pro malé i větší dívky a chlapce.

Děti jsou za pomocí různých her připravovány na konkrétní situace, s kterými se mohou v reálném životě setkat. Našim cílem je naučit dítě, jak nebezpečným situacím pokud možno předcházet.

Bude dítě rváč?

Rodiče se často obávají toho aby se z dítěte nestal rváč. Opak je pravdou. 

Díky tomu, že se dítě učí jednotlivé techniky a jejich účinek na člověka, si zároveň uvědomuje, co tyto techniky mohou způsobit.

Například takový pád na zem. Děti často mají pocit, že je velká legrace do někoho strčit. Často to vidí na internetu, v televizi, apod. Neuvědomují si bolestivost pádu na zem.

Velmi rychle však získají správný obraz o možných důsledcích, když si na tréninku řízeně vyzkoušejí pády na tatami, případně pád na tvrdou zem.

Co dítě potřebuje na trénink?

Na sebe triko, kraťasy nebo dlouhé kalhoty, dále co se týče obuvi, tak cvičíme na boso. Máme speciální podlahu tzv. Tatami.

Dále dítě musí mít souhlas rodičů, že může chodit cvičit.